SZKOLNY MISTRZ IQ

 

Zadania każdej szkoły zawarte w bardzo prostym stwierdzeniu: „szkoła uczy, rozwija i wychowuje” realizowane  są z wykorzystaniem różnorodnych technik
i procedur  pedagogicznych,  przez wszystkich nauczycieli. Jedną z tych technik  jest nauka poprzez zabawę, która przyświecała II edycji konkursu „Szkolny Mistrz IQ”. 

Głównym celem konkursu było wyłonienie  dwóch mistrzów IQ, jednego w grupie uczniów  z klas IV-VI  szkoły podstawowej oraz drugiego w grupie uczniów z klas VII – VIII  szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Celem ukrytym konkursu było rozwijanie wśród jego uczestników spostrzegawczości, zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, odkrywania różnorodnych powiązań pomiędzy rozmaitymi elementami wiedzy  zawartymi w różnych sytuacjach pojawiających się w codziennym życiu każdego człowieka.  Od uczestników konkursu nie była wymagana żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczył zdrowy rozsądek, podstawowa  znajomość matematyki oraz alfabetu, umiejętność nieszablonowego myślenia, determinacja i siła woli. Uczestnicy konkursu (od połowy marca br.)  podczas pięcioetapowych eliminacji rozwiązywali  zestawy zadań na które składały się będą testy IQ, łamigłówki, zagadki logiczne i zadania matematyczne wybrane spośród zadań stworzonych lub autoryzowanych przez członków Stowarzyszenia  MENSA   The High IQ Society.  To nie było trudne!!!.

Eliminacje szkolne pozwoliły wybrać  dwunastu uczestników finału szkolnego, którzy „stoczyli zaciętą walkę” o zaszczytny tytuł MISTRZA.  Dzisiaj ( tj w poniedziałek 17 czerwca br.) w świetlicy szkolnej dokonano podsumowania II edycji konkursu podczas którego dyrektor szkoły mgr Maciej Polanowski i organizator konkursu mgr Andrzej Kukawka (nauczyciel fizyki) wręczyli laureatom certyfikaty potwierdzające zdobycie tytułu mistrza IQ oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez radę rodziców.

W II edycji konkursu tytuł „Szkolnego Mistrza IQ”  na rok szkolny 2018/2019 zdobyli: Tobiasz Libera z kl.5B i Klaudia Gęzikiewicz  z kl. 8B.  Tytuł „I szkolnego wicemistrza IQ” zdobyli: Emila Skucińska (kl. 5B) i Jagoda Owsianna (kl.8A); II wicemistrzem zostali: Maciej Zarębski z kl. 5C i Natalia Nowicka z kl. 7B. Ponadto sześcioro uczestników finału otrzymało wyróżnienia. Są to: Kacper Cebernikz kl. 4C, Julia Cebernik z kl. 5B, Adam Szałata z kl. 5B, Patrycja Zając z kl. 7B, Eliza Gendera z kl. 8B i Wiktoria Skrzypczak z kl. 8A.

Dyrekcja szkoły gratuluje tegorocznym laureatom i zaprasza do udziału w III edycji konkursu w Przyszłym roku szkolnym.

 

Posted in Strona główna.