KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

 

Miłość do wędrówek, piosenki turystycznej i do gór, oraz potrzeba wspólnego muzykowania  zgromadziła w czerwcowy, gorący sobotni poranek  członków  SKKT „ Wesołe Jaśki”   , którzy postanowili  wziąć udział  w Gminnym Konkursie Piosenki Turystycznej oraz zakończyć tym miłym akcentem  działalność SKKT  w roku szkolnym 2018/2019.Entuzjaści piosenki turystycznej postanowili  spróbować swoich sił   w zaprezentowaniu wybranych utworów : „ Stokrotka”, „ Płonie ognisko w lesie”, „ Hej Sokoły” , „ Ja mam tylko jeden świat „ i wielu innych.

Uczestnicy konkursu  śpiewali o  wolności, wędrowaniu, o żeglowaniu, czy zwiedzaniu świata. O życiu na łonie natury i w zgodzie z przyrodą, i o tym, że przyjaźń jest ściśle związana z wędrówką i podziwianiem gór, jezior, lasów. Piosenki były przygotowane starannie, często z ciekawą choreografią i rekwizytami. Śpiewali młodsi i starsi uczniowie , śpiewał też chórek szkolny.

Jury w składzie : Mirosława Wachowiak, Magdalena Michalak, Joanna Olech – Biniek, Barbara Kalemba po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców Gminnego Konkursu Piosenki Turystycznej o Statuetkę Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce

Zofia Perz i Oliwia Trafas z klasy IVb

II miejsce

Maria Perz z klasy IIa

III miejsce

Wiktoria Szuflak z klasy IVa i  Karolina Araszkiewicz z klasy Va

Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg Pana Romana Napierały statuetki i nagrody książkowe.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Oddział PTTK Szamotuły. Organizatorami konkursu byli Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ostrorogu  przy współudziale SKKT  „Wesołe Jaśki”.

Po zakończeniu konkursu  SKKT „ Wesołe Jaśki” podsumowało swoją działalność w roku szkolnym 2018/2019 przy pysznej kiełbasce z grilla planując zadania do zrealizowania  w przyszłym roku szkolnym.

Posted in Strona główna.