JAKIE KOLORY MA TĘCZA, CZYLI KOLEJNY EKSPERYMENT W GRUPIE ODKRYWCÓW

 

Jakiś czas temu mama Julki, pani Agnieszka podarowała nam kulki hydrożelowe dzięki, którym mogliśmy nie tylko obserwować zjawisko wchłaniania wody, ale też świetnie się bawić. Tym razem użyliśmy kulek do sprawdzenia jakie kolory ma tęcza?

Naszą inspiratorką i ofiarodawczynią była mama Piotrka, pani Małgosia, od której otrzymaliśmy ten ciekawy eksperyment. Nasz zestaw zawierał instrukcję, kryształki hydrożelowe oraz barwniki spożywcze. Do eksperymentu musieliśmy użyć też wody. Postępując zgodnie z instrukcją stworzyliśmy tęczę w probówce. Eksperyment wymagał od nas cierpliwości ponieważ przez cały tydzień obserwowaliśmy jakie zmiany zachodzą w probówce. Teraz już wiemy, że kolory tęczy to nie żadne czary, a zjawisko optyczne i meteorologiczne powstające w wyniku rozczepienia i załamania światła odbitego w kroplach wody.

 

Posted in Przedszkole, Strona główna.