SPOT Z OKAZJI 100. ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

 

27 grudnia 1918 roku, a więc dokładnie 100 lat temu, wybuchło Powstanie Wielkopolskie. W ramach wspólnie zrealizowanego projektu, jako mieszkańcy miasta, gminy, powiatu i województwa, postanowiliśmy przypomnieć Polakom, że „wolność liczy się w każdym wieku…”.

Pomysł inicjatywy podjętej przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg z Zespołem Szkół w Ostrorogu to chęć zachowania w pamięci i hołd złożony wszystkim walczącym niegdyś o wolność Wielkopolski. Jako mieszkańcy kraju, którzy w tym roku obchodzili 100-lecie odzyskania niepodległości świetnie rozumiemy, czym jest możliwość decydowania o sobie i swoich losach.

Dla nas Polaków, Wielkopolan, ta wolność ma wymiar szczególny i potrafimy ją docenić, jak nikt inny…

W tym roku głównie skupiamy się wszyscy na rocznicy listopadowej – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Ostrorogu Maciej Polanowski. Nie mniej istotna powinna być dla nas jednak data 27 grudnia 1918. W wielu mediach można w ostatnim czasie zaobserwować liczne akcje poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu. Pomyślałem sobie, że warto i u nas, lokalnie, upamiętnić 100. rocznicę tego wydarzenia. Postanowiliśmy wspólnie nagrać spot, w którym wielopokoleniowo odpowiadamy na pytanie: czym jest dla nas wolność. Do udziału i współpracy w przedsięwzięciu zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg oraz Panią Sekretarz Ostrorogskiego Koła Kombatantów Krystynę Józefowicz. To moim zdaniem bardzo wzbogaciło ten projekt, docelowo działa jako promocja naszej gminy i zdecydowanie ociepla jej wizerunek. Kolejny raz jako społeczność pokazaliśmy, że współpraca uświadamia i buduje wspólne relacje. Gratuluję i bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym.

W spocie udział wzięli:

  • Burmistrz Miasta i Gminy Ostroróg Roman Napierała,
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Ostrorogu Maciej Polanowski,
  • Sekretarz Ostrorogskiego Koła Kombatantów Krystyna Józefowicz,
  • Kierownik Referatu Organizacyjnego i Spraw Pracowniczych Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg Joanna Nowakowska,
  • Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrorogu Magdalena Dąbrowska,
  • Pedagog Zespołu Szkół w Ostrorogu Halina Roszak,
  • Nauczyciel Zespołu Szkół w Ostrorogu Jacek Duks,
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Ostroroga: Magdalena Klauze, Paula Cejba, Maciej Rybarczyk, Adam Szałata, Zuzanna Bartkowiak, Michał Malujda i Jakub Durkiewicz.

Montaż i realizacja:

  • Marlena Janicka.
Posted in Przedszkole, Strona główna.